Menu

Trendy

Cítit se svěží a fit? Dopřejte si skvělý pocit i vy

Cítit se svěží a fit? Dopřejte si skvělý pocit i vy

Pro lidské tělo není nic přirozenějšího než pohyb. Aby se nám naše tělo odměnilo příjemným pocitem z dobré kondice, musíme mu dopřát fyzickou aktivitu. Nejlépe pravidelně! Jestli už zavíráte článek s myšlenkou, že heroické sportovní výkony nejsou nic pro vás, můžete s radostí pokračovat ve čtení. Naše tipy jsou totiž pro úplné začátečníky, i tak se díky nim budete cítit skvěle.

Ráno dělá den

Pokud vám na odpolední popracovní aktivity nezbývá čas nebo energie, řešení je snadné. Nastavte si budík o pár minut dříve a začněte den ranním protažením nebo jógou. Pro začátek úplně stačí 10-15 minut. Cvičení vás probere a příjemně připraví na nový den. Ranní pohyb nastartuje metabolismus a díky endorfinům vyrazíte z domova s dobrou náladou a plní energie.

Na internetu si k vašemu novému rannímu rituálu můžete vyhledat instruktážní videa, nebo si pustit oblíbenou hudbu.

Pro větší komfort využijte některé ze cvičebních pomůcek, jako jsou jogamatky, kettlebelly nebo například jóga blok. Krásné kousky naleznete v naší prodejně Flying Tiger.

at_b_73

at_b_72

Odkládáme pohodlnost, obouváme tenisky

Do práce na kole, pro nákup pěšky, na procházku se psem ve svižném tempu. Všechny denní aktivity můžete přizpůsobit svým časovým možnostem a aktuální kondici. Uvidíte sami – začnete méně náročnými výkony a své nároky na sebe můžete postupně zvyšovat. Za měsíc už poběžíte do schodů a na výtah si ani nevzpomenete! Nezapomeňte se však řídit tím, jak se cítíte. Nepřetěžujte se a po pohybu si vždy dopřejte důkladné protažení těla a zasloužený odpočinek.

Pro maximální pohodlí a ještě lepší pocit se můžete vybavit trendy sportovním oblečením, díky kterému radost z pohybu jen vzroste. Vybrat si můžete v nabídce sportovní značky Under Armour, kterou najdete hned v přízemí vpravo od hlavního vstupu do PALÁCE. Nezapomeňte na batoh a pevnou sportovní obuv, která vám bude oporou a podpoří správně držení těla.

at_a_60_1

at_a_55

at_a_61

Ve dvou se to lépe táhne

Nemáte v oblibě venkovní individuální sporty? To budete jistě milovníky sportů týmových, nebo skupinových cvičení s ostatními snaživci. Pozvěte oblíbeného parťáka na trampolíny, do posilovny, na taneční lekce, power jógu, tabatu nebo třeba tenis.

Když sportujete v kolektivu, možná vám více záleží na tom, jak vypadáte. V naší prodejně Intersport najdete kolekce, které jsou nejen funkční, ale také následují nejnovější sportovní trendy. Na nákupy můžete vyrazit ve dvou a vytvořit perfektně sladěné duo.

at_a_26

at_a_22

Pohyb je základní součástí cesty k tomu cítit se skvěle. K pravidelnému sportování patří odpočinek, ale také doplňování vitamínů a minerálních látek. Jmenovat můžeme třeba železo a hořčík, které vám pomohou s odbouráním únavy. Ohledně doplňků doporučujeme poradit se s profíky – spolehnout se můžete třeba na personál v prodejně Nutrend.

Nezapomínejte ani na získávání živin přirozenou formou v podobě čerstvého ovoce a zeleniny. Celkově dbejte na pestrou vyváženou stravu a zdravý spánek. O tom podrobněji zase příště.

A nezapomeňte: Každý pohyb je lepší než žádný pohyb!