Menu

Domov

Žhavé knižní tipy na (pod)zimní večery

Žhavé knižní tipy na (pod)zimní večery

Zimní čas pomalu nastává a někteří z nás se nemohou dočkat, až jim sněhová pokrývka prosvítí brzkou večerní tmu. Říkáme si knihomolové! Jestli se také těšíte, až večer nalistujete stránky své oblíbené knihy (nebo nějakého knihomola znáte), čtěte dál.

S knihkupectvím Knihy Dobrovský jsme pro vás vybrali knižní tipy, které jsou na adventní večery jako dělané. Na své si přijdou milovníci všech žánrů a nevynecháme ani knížky pro děti.

ZNAMENITÁ MRTVOLA
autor: Agustina Bazterrica
žánr: Sci-fi

Hlavní téma? Smrtící virus přenášející se na zvířatech a s ním rychle nastupující kanibalismus. Když autorka v roce 2017 zvítězila s tímto příběhem v prestižní literární soutěži Clarín, jistě netušila, že se děj její knihy zanedlouho částečně stane skutečností. S pandemií její román získává na aktuálnosti a naléhavosti. Dá se vůbec hovořit o nějaké lidskosti, když musí být zemřelí zpopelněni, aby nebyli snědeni? Kým je vlastně ten druhý, jsme-li tím, co jíme?

ARISTOKRATKA POD PALBOU LÁSKY
autor: Evžen Boček
žánr: beletrie (český, humorný román)

Poslední kniha úspěšné české ságy, která dějem ani humornými pasážemi nezaostává za svými předchůdci. Příběh se odehrává na hradě Kostka a kromě Marie III. Kostkové nebo kastelána Josefa se v příběhu můžete těšit i na Helenku Vondráčkovou. Co že si to Marie III. dovezla z výletu z Nizozemí, kromě zážitků a fotografií s královnou Beatrix?

DŮM TAJEMNÝCH STÍNŮ
autor: Darcy Coates
žánr: beletrie (světový horor)

Jaké je to žít v rozlehlém a záhadném sídle mimo civilizaci kvůli záchraně své rodiny? O tom vypráví kniha Dům tajemných stínů, která skrývá temný příběh. Ve starobylých prostorách Northwoodu straší a oba hlavní hrdiny pronásledují duchové. Jak to celé dopadne?

SPŘÁDAČI SNŮ
autor: Barbara Erskinová
žánr: román pro ženy

Kniha pro milovníky romantiky, magie a mystična. Román o ztracené lásce, zradě a tajemství. Příběh pohřbený pod nánosem času, který čeká na odhalení...

IT STARTS WITH US
autor: Colleen Hooverová
žánr: současná fikce
jazyk: angličtina

Pro příznivce anglických knih tu máme pokračování titulu It Ends With Us. Příběh o opravdové lásce, druhých šancích, pravdě a víře navazuje přesně tam, kde skončil epilog prvního dílu. Dokáže Lily přijmout Atlasovu minulost a poprat se s žárlivostí svého bývalého manžela?

SUPER JEDNODUŠE BEZ MASA
autor: Zdeněk Pohlreich
žánr: kuchařka

Žádný internetový recept nám nenahradí vůni kuchařky plné výborných a rychlých receptů. Zvlášť když se jedná o recepty špičkových českých šéfkuchařů. Pohlreichovo volné pokračování kuchařky Super jednoduše, tentokrát plné chutných alternativ masových jídel.

BEZ FRÁZÍ
Literatura spadající do kategorie autobiografií a životopisů. V tuto chvíli vyšlo již pět knih, ve kterých sportovci popisují jejich cestu za úspěchem a způsoby, jakými překonávají sami sebe. To vše jejich vlastními slovy a bez příkras.

V pátém vydání vypráví svůj příběh dvacet sportovců, mezi nimi i hokejisté Roman Červenka a Jakub Voráček, fotbalista David Rozehnal, cyklista Ján Svorada, krasobruslař Tomáš Verner nebo tenistka Dája Bedáňová.

ČESKEM OD SEVERU K JIHU – STEZKA STŘEDOZEMÍM
autor: Jan Hocek
žánr: cestopis

Čtení je samo o sobě zálibou. Když si ale můžeme přečíst o našem dalším koníčku, je čtení ještě radostnější. Tentokrát máme tipy pro fanoušky turistiky. Kniha popisuje pěší i cyklistické trasy od nejsevernějšího bodu naší vlasti až po ten nejjižnější. Přes řeky, kopce i turistické památky.

MUZIKÁL
žánr: odborná literatura

Říkají vám něco slavná jména jako Cole Porter, Andrew Lloyd Webber, nebo Stephen Sondheim? Pak jste jistě fanouškem muzikálů! A pokud jste fanouškem muzikálů, pak pro vás máme ideální knihu. A nejen pro vás. Obsáhlá výpravná publikace s bohatým obrazovým doprovodem představuje muzikály, které se od dvacátých let dvacátého století zapsaly do dějin světového divadla a filmu.

VESMÍRNÍČEK
autor: Petr Brož
žánr: české knížky pro děti

Zažili jste někdy, že ve vás něco vyvolalo neodbytnou otázku proč? Staňte se na malou chvíli geology i kosmonautkami a vydejte se za napínavým dobrodružstvím na povrch i do nitra vzdálených planet a měsíců. Objevujte odpovědi na to, jak bychom mohli žít na Venuši, jak by vypadal život na Marsu, jak zlevnit cesty do vesmíru a na mnohé další otázky...

200 ÚŽASNÝCH FAKTŮ O ZVÍŘATECH
autor: Cristina Peraboniová, Cristina M. Banfiová
žánr: pro děti

Vydejte se na dobrodružné putování od savany až po ledové póly a objevujte zvířata, která jsou v těchto krajinách doma. V knize na vás čeká 200 zajímavostí, zvláštností a kuriozit z říše zvířat, které zabaví a poučí každého (nejen) malého zvídavého čtenáře. Víte, proč vlci vyjí a proč bobří staví přehrady?

Trefili jsme se s výběrem na některou z poliček vaší knihovny? Všechny knižní novinky jsou pro vás připravené v prodejně Knihy Dobrovský. Přejeme vám mnoho klidných zimních večerů u knihy, se kterou budete rádi. 💙