Menu

Domov

Tipy na stylové vánoční dekorace a ozdoby

Tipy na stylové vánoční dekorace a ozdoby

Na adventním věnci už plápolají svíčky, a to znamená jediné – svátky jsou tady! Zdobí už vaši domácnost drobné dekorace, světýlka nebo dokonce vánoční stromeček? Co člověk, to jiný vkus, každá rodina si drží vlastní tradice a zvyky. Takové házení střevícem se už dnes koná málokde.

Všichni se však snažíme navodit milou slavnostní atmosféru pro setkání s blízkými. Výzdoba a dekorace ale může vypadat tisíckrát jinak! Zavítali jsme do prodejen ALBI,  INDECORNANU-NANA a teď se s vámi podělíme o ty nejžhavější vánoční trendy. Víte, jaké jsou barvy letošních Vánoc?

Vánoční stromeček – přírodní, nebo umělý?

Tolik otázek... Kolik druhů cukroví napéct? Salát s hráškem a majonézou, nebo bez? Koukat na Popelku, nebo na Mrazíka? Je lepší stromeček přírodní, nebo umělý? Obě varianty mají své výhody i nevýhody. Přírodní krásně voní, ale po Vánocích jeho životní cesta končí. Umělý neopadává, ale je z plastu a po letech už může být malinko okoukaný.

Jestli je pro vás na prvním místě ekologie, máme pro vás dva tipy, které vás možná překvapí. Prvním tipem je živý stromeček v květináči, který můžete po Vánocích vesele vrátit do přírody. Druhou variantou je sáhnout po českém stromku, který pochází z přirozených prořezávek lesa. Obě možnosti jsou šetrné k naší přírodě. 💚

Ozdoby na stromeček

Kromě klasických kulatých baněk jsou letos trendy skládané ozdoby, skleněné baňky i ozdoby s přírodními materiály. Nebojte se kombinovat ozdoby barevné a třpytivé s těmi z přírodních materiálů.

Nakonec můžete stromeček ozdobit roztomilými ptáčky, které hravě připevníte i na věnec, jehličnaté větvičky nebo pevné závěsy.

Dekorace do dětského pokoje

Upřímně natěšeně, tajuplně a kouzelně se na Vánoce umějí dívat jenom děti. Aby jim vánoční jiskra v očích vydržela co nejdéle, můžeme se přičinit my, dospěláci. Nějaká ta ozdůbka se tak může v noci potají zatoulat do jejich pokojíčků jako předzvěst příchodu Ježíška. U dětí spolehlivě zaboduje vánoční skřítek, který v adventním období hlídá sladké sny. Dále princezna se srdíčkem nebo sněžítko, se kterým budou padat vločky radosti i u vás doma.

Do obývacího pokoje nebo do ložnice se skvěle hodí keramické svícny. Naším tipem je osadit je čajovými svíčkami s vůní, které vám příjemně provoní místnost.

Andílek do každé rodiny

Milá sváteční dekorace, která vykouzlí úsměv na tváři vám i vaší návštěvě. Hodí se do vstupní místnosti i do chodby. Podle vašeho stylu a vkusu můžete vybírat andílky ze dřeva, porcelánu, nebo v kombinaci více materiálů.

Barvy letošních Vánoc: červená, bílá a?

A šedá, na kterou se můžete spolehnout každé Vánoce. Jsou-li vám blízké severské kraje, možná vás navštíví vánoční sobíci. Nechybí vám právě oni k dokonalé vánoční výzdobě?

V prodejnách Albi, Nanu-Nana a Indecor najdete všechny trendy dekorace letošních Vánoc a mnohé další, které váš domov promění v zimní oázu klidu a pohody. Prodejny stojí za návštěvu i díky originálním dárkům a praktickým vánočním potřebám, které se vám budou už brzy hodit.

Přejeme vám příjemně prožité svátky!