Menu

Domov

Sedněte na kolo, vyrážíme s rodinou za zážitky!

Sedněte na kolo, vyrážíme s rodinou za zážitky!

Předpověď už hlásí prosluněné jarní dny a jestli patříte k milovníkům výletů, připravili jsme pro vás pár užitečných tipů. Tentokrát potěšíme hlavně nadšence do cyklistiky – Pardubicko je rovinatá oblast protkaná spoustou malebných cyklostezek a byl by hřích toho nevyužít. Na své si přijdou jak příznivci rekreačních vyjížděk s rodinou, tak zkušení cyklisté, kteří neváhají pořádně šlápnout do pedálů a ukrajovat vydatné porce prvních jarních kilometrů. Tak oprašte své stroje, vyrážíme za zážitky!

Pohodová jízda podél Labe na Kuňku a zpět

Začneme zvolna – trasa vede převážně po rovině a svezeme se po asfaltových stezkách a silničkách. Bez obav můžete vzít děti nebo babičku s dědou, nebudete-li závodit, možná se ani nezadýcháte. Vyrazíme od Pardubického zámku, projedeme parkem směrem k Labi a po cyklostezce číslo 24 se ubíráme směrem na Brozany a dále na Ráby. Brzy už vzhlížíme k majestátnímu hradu Kunětická hora.

Doporučujeme si udělat přestávku v Perníkové chaloupce s muzeem a nabídkou občerstvení. Objedeme hrad a pokocháme se výhledem do obory daňků, muflonů a dalších zvířat. Pokračujeme dále na Kunětice, za nimi přejedeme po dřevěném mostě na druhý břeh Labe a šlapeme do táhlého kopce do Sezemic. Po kratším sjezdu se při břehu řeky Loučné díváme na pole s koňmi a vezeme se zpátky do Pardubic.

snimek_obrazovky_2022_04_27_v_17_31_14

Na procházku do Lázní Bohdaneč

Okruh vedoucí přes lázeňské město také řadíme k oddychovým, vypravte se klidně i s dětmi. Tentokrát vyjedeme z Pernštýnského náměstí a míříme k řece, po mostě přejedeme na Polabiny a pokračujeme směrem ke Globusu. Následně po cyklostezce pohodovým tempem dorazíme do Lázní Bohdaneč. Po dobrém obědě doporučujeme procházku lázeňským parkem a centrem města. Fanoušci architektury rozpoznají rukopis známého architekta Josefa Gočára.

Zpátky na kolo – po cyklotrase 4039 jedeme až k rozcestí Stéblová, kde odbočíme doprava a po žluté značce pokračujeme okolo Pohránovského rybníka do Doubravic. V Semtíně se napojíme na cyklostezku, po které jsme přijeli, a vracíme se domů. Po výletě se nezapomeneme odměnit zmrzlinou nebo jinou dobrotou. Rádi vás pohostíme třeba u nás v PALÁCI!

Pro náročné – Strádovské peklo čeká!

Poklidné rovinky nejsou pro každého, proto přidáváme opravdovou výzvu – celodenní výšlap do Strádovského pekla, který ocení zejména ti, kdo už mají natrénováno. Z Pardubic vyrazíme na jih a přes Dražkovice, Mikulovice, Medlešice a Chrudim přijedeme do Slatiňan. Cestu si můžete usnadnit vlakem, protože až tady začíná ta pravá zábava.

Ze Slatiňan míříme vzhůru na vyhlídku Na Chlumu s jedinečnou rozhlednou. Nezdržíme se dlouho, dalším cílem je přehrada Křižanovice na řece Chrudimce. Odsud nás Keltská stezka dovede na druhou rozhlednu Boika u Nasavrk. Budete-li mít štěstí, dohlédnete až do Krkonoš! Přes Nasavrky, kde můžete navštívit zámek s keltskou expozicí, jedeme dále a čeká nás hlavní cíl cesty – rezervace Strádovské peklo. Těšit se můžete na dechberoucí scenérie kaňonovitého údolí řeky Chrudimky, tyčící se skály a bujnou flóru všude kolem.

Máte-li dostatek sil, výlet si můžete zpestřit návštěvou zříceniny hradu Strádov, která dominuje 70 metrů vysoké skále. Pokračujeme do Pekla a následně do Práčova, odkud po modré značce šlapeme směrem na Slatiňany a vyhlížíme Pardubice.

Bezpečnost až na prvním místě

Abyste si mohli bezstarostně užívat chvíle strávené v sedle, potřebujete kvalitní vybavení. Jen tak budou vaše výlety bezpečné a plné radosti ze zážitků a sportovních výkonů. Přinášíme vám výběr výbavy a doplňků z naší prodejny Intersport, kam můžete kdykoli přijít za nákupem, servisem nebo odbornou radou. Inspirujte se a vyrazte na cesty s jistotou (a větrem) v zádech!

at_a_4

at_a_15

at_a_7

at_a_8

at_a_14