Menu

Domov

Opalovací krémy – vyznáte se v jejich složení?

Opalovací krémy – vyznáte se v jejich složení?

Pobyt na hřejivém slunci je pro mnohé z nás spouštěčem těch nejblaženějších pocitů. Každopádně je však třeba se chránit před slunečními paprsky UVA a UVB opalovacími krémy.

Tyto dvě skupiny paprsků poškozují buňky kůže. UVA paprsky pronikají hluboko do pokožky a mají na svědomí dlouhodobé poškození, jako je předčasné stárnutí kůže a vrásky. UVB jsou kratší typy paprsků, které způsobují okamžité spálení kůže s pozdějšími vážnými následky v podobě kožních chorob či rakoviny.

SPF (Sun Protection Factor)

Ochranný faktor SPF udává dobu, kterou můžete strávit na slunci bez rizika spálení nebo poškození pokožky. Čím vyšší ochranný faktor přípravek má, tím delší dobu můžete po jeho použití na slunci bezpečně strávit. Neméně důležitý je však i fototyp vaší pokožky.

Rozlišujeme 4 základní fototypy pokožky podle citlivosti na sluneční záření, podle nichž můžeme stanovit maximální dobu, po kterou se pokožka na slunci bez jakékoli ochrany nespálí.

Fototyp 1            5–10 minut

Fototyp 2            10–20 minut

Fototyp 3            15–25 minut

Fototyp 4            25–35 minut

Opalovací krémy

Opalovaci_krem

Photoderm od firmy Bioderma  je kompletní produktová řada na ochranu před sluncem pro všechny typy pleti a citlivosti na slunce. Prevence kožních reakcí včetně alergií na slunce nebo chemické filtry, ochrana před slunečním zářením UVA a UVB pro citlivou pokožku dospělých. V lékárně KOLF je set opalovacího krému a mléka po opalování dostupný od 849 Kč.

A-Derma Protect je první řada výrobků na ochranu pokožky před slunečním zářením, která je schopna chránit, posilovat a zároveň udržovat pokožku v bezpečí před slunečními paprsky. Opalovací krém A-Derma Protect AD SPF50+ je doporučený i pro pokožku se sklonem k atopii. Obsahuje komplex tří složek, které pokožku hydratují a zjemňují a vytvářejí na ní ochranný film. Lze používat již od 6 měsíců věku dítěte. 

 at_c_61

A-DERMA je vhodná pro celou rodinu, lékárna KOLF nabízí tyto taštičky  (sprej pro děti SPF 50+ 200ml + reparační mléko po opalování 100ml) za 544 Kč.

Je nutné zaměřit se i na správnou aplikaci opalovacích krémů, všeobecně je doporučeno aplikovat vrstvu krému po celém těle minimálně 30 minut před započetím opalování.