Menu

Domov

Kávovar - jak vybrat ten pravý pro vás?

Kávovar - jak vybrat ten pravý pro vás?

Kávovar – jak najít ten pravý pro vás a vaši domácnost?

Při výběru kávovaru byste měli zohlednit základní fakta:

množství kávy, kterou denně vypijete

druh kávy, který preferujete

náklady na přípravu kávu

obsluha a údržba kávovaru

Pákový kávovar je jako stvořený pro milovníky přípravy espressa, protože na rozdíl od automatických kávovarů nemá většina pákových variant zásobník na kávu. Mletou kávu musíte před každou přípravou natlačit do sítka ve speciálním držáku, který se pohybem páky nasazuje na samotný přístroj. Odtud pochází i název pro tento typ kávovaru. Abyste si však mohli vychutnat šálek kávy, musíte kávu pomlít. V lepším případě je mlýnek součástí kávovaru, v případě menších pákových strojků bude nutné pořídit i spolehlivý mlýnek na kávu.

Dále u většiny pákových kávovarů musíte odměřit správné množství vody a její teplotu, pouze ty nejvyšší modely jsou vybavené integrovanými senzory, které se o optimální množství vody postarají samy.

Eta – Artista Pro

Pokud toužíte více proniknout do tajemství přípravy kávy, ale máte náladu na kávu někdy tak, a jindy zase onak, jistě oceníte kávovar, který se vašim momentálním potřebám snadno přizpůsobí. Integrovaný mlýnek na zrnkovou kávu s regulací hrubosti mletí Eta Artista Pro zajistí její maximální čerstvost, intenzivní chuť a nezaměnitelné aroma. Jeho použití je velmi snadné – mlýnek se po nastavení požadované hrubosti mletí spustí přitlačením páky s miskou k jeho vývodu. Po naplnění a odejmutí páky se mletí opět ukončí.

ETA518190000_image_05_1

  • Kávovar na kapsle

Kapslové kávovary zaznamenaly velký technologický vzestup a staly se naprostým hitem, a to díky nejsnadnější obsluze a nejrychlejší přípravě kávy.

Stačí pouze na displeji vybrat druh kávy a přidat příslušnou kapsli, kávovar už sám umí doplnit správný poměr vody včetně úpravy její teploty. Dále samostatně přidává mléko, jeho součástí totiž bývá i nádobka na mléko s pěničem. Káva z kapslí je navíc vakuově balená, proto neztrácí aroma ani chuť.

kauvovary_Datart

  • Automatický kávovar

Plně automatický kávovar je vybavený vestavěným mlýnkem, který kávu těsně před přípravou sám namele, čímž se postará o dokonalou čerstvost, chuť i aroma. V případě vestavěného zásobníku na mléko umí připravit automaticky i cappuccino či latté. Pokud zásobník na mléko není součástí přístroje, je k dispozici tryska na horkou páru, pomocí které si mléko jednoduše našleháte (poloautomat). Stačí pouze přiložit nádobu s mlékem.

 

 Automatické kávovary vlastní značky naleznete i v nové prodejně Eta, která se nachází ve 2 NP.

at_77