Menu

Domov

Co nesmí chybět ve školní aktovce

Co nesmí chybět ve školní aktovce

Září je za rohem a to znamená jediné. Hurá do školy! Vybavit děti na nový školní rok je občas náročnější, než uspět na olympiádě. Zvlášť když máte doma budoucího prvňáčka a vše je pro vás nové. Pojďme se společně podívat na to, co by školákům ve výbavě nemělo chybět, jakou část výbavy rozhodně nepodcenit a jaké vychytávky můžete pořídit.

at_c_103

Aktovka = základ šťastného školáčka

Není těžké uhodnout, na co se budoucí prvňáčci těší nejvíc. Trefa, je to nová aktovka. Na co se zaměřit při výběru? Vždy kontrolujeme, že aktovka:

● má dostatek místa – včetně menších kapes na drobnosti,

● je kvalitní, z odolného materiálu, jde dobře zavírat,

● má reflexní prvky, aby byly děti na ulici v bezpečí,

● má nastavitelné popruhy, aby školákovi dokonale padla,

● má pevná záda s výztuhou pro zdraví vašeho dítka,

● má poutko, za které si ho školák zavěsí na lavici.

at_c_992

Je-li to možné, vezměte děti s sebou a dejte jim možnost výběru. Je důležité, aby se jim líbila a měly z ní radost. Může se stát, že se ve třídě potkají dva fandové stejné aktovky. V tomto případě poslouží například malá výšivka, nebo podpis uvnitř brašny. Velkým školákům na druhém stupni už můžete vyměnit aktovku za školní batoh.

Kvalitní aktovky se super motivy najdete například v prodejně Sparkys nebo v papírnictví McPen.

at_c_1451

at_c_147

at_c_148

Aktovku máme. A co dál?

Dalším úkolem je koupit penál, nejlépe znovu s pomocí dítka, které vám s výběrem pomůže. Po koupi penálu jej co nejdříve naplňte, aby se gumová poutka trochu povytáhla. Dětem se pak do nich psací potřeby budou lépe vkládat. Na druhém stupni penál můžete vyměnit za pouzdro, ve kterém jsou již psací potřeby volně. Pouzdra a penály také pořídíte třeba v McPen.

Aby chutnala svačina

Rozmačkaný banán, slisovaný rohlík, ulepená aktovka od rozlitého pití... Co naplat, stalo se to občas každému z nás. Co takhle pořídit dětem svačinový box, ve kterém bude sváča jako v nedobytném hradu a k tomu kvalitní láhev, která neteče? Velký výběr s cool motivy naleznete v Albi.

at_c_149

at_c_150

at_c_151

Hurá na tělák!

Kromě kvalitní obuvi s bílou podrážkou je potřeba sportovní oblečení, ve kterém budou děti skákat přes překážky a metat kotrmelce jedna radost. Přijďte si vybrat do prodejen Kilpi, Alpine Pro nebo A3 Sport. O dětské módě jsme nedávno vydali samostatný článek.

Na co ještě nezapomenout

● kvalitní přezůvky

● kufřík na výtvarné potřeby

● klíčenku na čip na vstup do školy a na obědy

● desky a obaly na sešity a učebnice

at_c_143

at_c_142

Máte pocit, že na několik důležitých věcí jsme zapomněli? Nevíte, čím naplnit penál nebo kufřík na výtvarné potřeby? Nebojte se, všechno má svůj čas. 1. září ve škole dostanete seznam věcí, které budou děti nadcházející rok potřebovat. Vy pak se seznamem můžete přijít například do prodejny McPen a první misi od paní učitelky během několika minut splnit. A alespoň nenakoupíte nic zbytečně.

A pozor, v McPen bude i letos k dispozici služba Balička, tedy pult pro obalování učebnic a sešitů na míru. Přijdete, obalíte a za pár minut odcházíte domů s úsměvem na tváři.

at_c_1441

Všem školáčkům přejeme, aby vstoupili do nového roku pravou nohou, aby měli radost ze svých výsledků a hlavně, aby do školy chodili rádi! A vám, rodičům, velkou náruč trpělivosti a pochopení. ♥